Projekt V tebi vidim potencial, poglej!

 

Osnovna šola Roje je bila uspešna na razpisu projekta Erasmus+ KA112 (sofinanciran s strani EU). Tim strokovnih delavcev je načrtoval mednarodni projekt (mobilnost osebja v splošnem šolskem izobraževanju) z naslovom »V tebi vidim potencial, poglej!«. Projekt bo potekal od 31. 12. 2024 do 30. 6. 2026 (18 mesecev).

 

Glavni namen projekta je pridobitev novih znanj in kompetenc na področju dviga samopodobe otrok s posebnimi potrebami. Verjamemo, da lahko z mednarodnim sodelovanjem in izobraževanjem izboljšamo pedagoške prakse ter prispevamo k večji samozavesti tako učencev kot tudi strokovnih delavcev.

Pozitivna samopodoba je namreč bistvenega pomena za celostni razvoj in socialno vključenost vseh učencev, še posebej pa učencev s posebnimi potrebami, saj povečuje njihovo motivacijo za učenje, izboljšuje socialne veščine, prispeva k čustveni stabilnosti in večji neodvisnosti. Samozavestni učenci lažje obvladujejo stres, dosegajo boljše akademske rezultate in se uspešneje vključujejo v družbo.

 

Cilji projekta:

  • Pridobitev novih metod in pristopov na področju razvijanja samopodobe otrok s posebnimi potrebami.
  • Prenos pridobljenega znanja v pedagoško delo in izboljšanje podpore učencem.
  • Krepitev mednarodnega sodelovanja in mreženja med strokovnimi delavci.
  • Izboljšanje strokovnih kompetenc udeležencev in širjenje znanja med sodelavce.

 

V projektu sodeluje 12 strokovnih delavcev. Udeležili se bodo 17 izobraževanj v tujini, kjer bodo spoznavali inovativne pristope in metode dela na področju samopodobe otrok s posebnimi potrebami. Pridobljene izkušnje bodo nato vključili v vsakodnevno delo z učenci in delili s sodelavci, s čimer bodo prispevali k širjenju novih in izboljšanju obstoječih pedagoških praks.

 

»Vsak otrok je lahko zvezda. Pomembno je, da mu pomagamo zasijati.« – neznan avtor

 

Zelo se veselimo projekta in njegovih rezultatov, saj predstavlja odlično priložnost za strokovne delavce, da pridobijo dragocene izkušnje in znanja, ki bodo pozitivno vplivala na razvoj otrok s posebnimi potrebami. Z večjo samozavestjo strokovnih delavcev in učencev bomo prispevali k bolj spodbudnemu učnemu okolju ter celostnemu razvoju otrok.

Sproti vas bomo obveščali o vseh dogajanjih (tako na šolski spletni strani kot tudi Facebook strani projekta) – lepo vabljeni, da nas spremljate!

 

Bernarda Rozman, koordinatorica projekta

 

Povezava do Facebook strani projekta:

https://www.facebook.com/share/18j9nBxJ3E/?mibextid=wwXIfr

Orodna vrstica za dostopnost